Nakrętki trapezowe

Nakrętki trapezowe

Nakrętki trapezowe do śrub

Nakrętki trapezowe stanowią niezbędny element uzupełniający śrub trapezowych. Ich stosowanie zapobiega powstawaniu luzów w instalacji, co przekłada się na wysoką płynność pracy. Ponadto nakrętki trapezowe gwarantują wyciszenie głośności urządzenia. Mechanizmy, w których się je wykorzystuje pracują zdecydowanie ciszej. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii nakrętka trapezowa może być produkowana z różnych materiałów - stali nierdzewnej, brązu czy poliamidu w zależności od przeznaczenia i potrzeb klienta. Zastosowanie nakrętek trapezowych wykonanych ze stali jest niezwykle szerokie. Podobnie jak modeli wykonanych z brązu. Te też wykorzystuje się w konstrukcjach narażonych na długotrwałą pracę i wymagających dużej siły nośnej. Stworzone z tworzywa sztucznego śruby trapezowe stosowane są tam, gdzie nie ma możliwości smarowania lub panuje wysoka wilgoć i duże zapylenie.

Nakrętka trapezowa - kształty

Nakrętki trapezowe oferowane są w różnych kształtach: sześciokątnym, czterokątnym, cylindrycznym, a także w wariantach z kołnierzem lub bez kołnierza. Odpowiedni wybór kształtu gwarantuje, że nakrętka trapezowa będzie dobrze spełniała swoją funkcję. Należy przy tym uwzględnić przede wszystkim rodzaj pracy, jaką wykonuje mechanizm, w którym będzie zamontowana nakrętka trapezowa. Przykładowo nakrętki trapezowe okrągłe wykorzystuje się przede wszystkim w napędach osiągających małe lub średnie prędkości.

Nakrętki - śruby trapezowe

Wszystkie produkty spełniają najwyższe normy jakości. Wytwarza się je z wykorzystaniem wyłącznie wysokogatunkowych surowców. Są wykonane z wysoką precyzją i dbałością o szczegóły. Oferowane nakrętki trapezowe znajdują powszechne zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu. Gwarantują niezawodność i trwałość instalacji. Przekłada się to na wysoką jakość pracy maszyn oraz wytwarzanych przez nie elementów. Asortyment jest na bieżąco poszerzany, dzięki czemu jest w stanie zaspokoić potrzeby szerokiego grona klientów. 


Zobacz także: śruby trapezowe, napinacze łańcuchowe, prowadnice łańcuchowe, koła zębate stożkowe, koła łańcuchowe.